Wiele uwagi i publikacji poświęcono rosnącej liczbie pokoleń obecnych na rynku pracy. Od zorientowanych na technologię i ambitnych przedstawicieli pokolenia Z po bardziej analogowe i doświadczone pokolenie wyżu demograficznego, do pokolenia X i pokolenia milenialsów lokujących się pomiędzy nimi. Nadal wywołuje to gorącą dyskusję jak pogodzić różne perspektywy postrzegania świata przez zróżnicowane generacje.

Wiley Workplace Intelligence postarał się dotrzeć do sedna tego, w jaki sposób pokolenie wpływa na swoje doświadczenia w pracy. Czy te różne obszary umiejętności i zainteresowań powodują konflikt? A może szeroki zakres wpływów i wiedzy specjalistycznej może połączyć się w celu stworzenia potężniejszych, zróżnicowanych i spójnych organizacji?

Zagłębmy się w badania. Przeprowadziliśmy ankietę wśród 2010 osób, aby lepiej zrozumieć strukturę pokoleniową obecnej siły roboczej i doświadczenia każdej grupy z życia w pracy. Wyniki były zaskakujące. Chociaż odkryliśmy, że istnieją doniesienia o różnicach między pokoleniami, w większości przypadków nie były one tak bardzo różne, jak mogłoby się wydawać. W rzeczywistości obraz, jaki uzyskaliśmy z naszych badań, jest taki, że pomimo całego szumu jesteśmy o wiele bardziej podobni, niż nam się wydaje. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co to oznacza dla Ciebie i Twojej organizacji.
Link do wyników Wiley Workplace raport