Rok 2023 okazał się kolejnym rokiem szybkiej ewolucji w świecie pracy. Niestabilność gospodarcza i globalna, wszechobecność zmian organizacyjnych oraz postęp w sztucznej inteligencji utrzymywały wszystkich w napięciu, gdy liderzy i organizacje zastanawiały się, jak poruszać się i przewodzić w niestabilnym środowisku.

W ciągu ostatniego roku Wiley Workplace Intelligence przeprowadziło wśród czytelników badania w miejscu pracy na tematy od Wielkiej rezygnacji, sztucznej inteligencji i bezpieczeństwa psychicznego po zarządzanie zmianami, IQ emocjonalne i nie tylko. Zastanawiając się nad rokiem 2023, odkryliśmy, że trzy najpopularniejsze blogi Wiley Workplace Intelligence to: Understanding and Growing Your Emotional Intelligence, Navigating Change with Dr. Mark Scullard oraz Bezpieczeństwo w pracy.

Zapewnia to świetny wgląd w to, jakie tematy były najważniejsze dla czytelników, i chociaż bardziej namacalne tematy, takie jak postęp w sztucznej inteligencji, luki w umiejętnościach i wszechobecna zagadka pracy osobistej lub pracy zdalnej, zawsze będą obecne, umiejętności miękkie stały się priorytetami tego, czego chcieli nasi czytelnicy w 2023 roku.
Całość publikacji znajdziecie tutaj Raport Wiley&Sons “Co nas czeka w 2024”.