Analitycy Wiley Workplace Intelligence postanowili sprawdzić i zrozumieć, w jaki sposób organizacje komunikują się ze swoimi pracownikami i jaki wpływ ma to na dzisiejsze zespoły pracownicze. Czy Wielki Mrok i rozłam organizacyjny to powszechny problem? W jaki sposób skuteczna komunikacja sprzyja spójnym kulturom i zwalcza dysonans, inspirując najnowsze trendy w efektywnej komunikacji?

Przeprowadziliśmy ankietę wśród 1800 osób, aby lepiej zrozumieć poziom komunikacji w pracy i odkryliśmy, że chociaż ogólnie ludzie są zadowoleni z komunikacji w zespole i z kadrą kierowniczą, to zauważalna jest rozbieżność w zakresie poziomu zadowolenia z komunikacji międzyfunkcyjnej między nimi a innymi zespołami.

Ponadto odkryliśmy, że osoby pracujące w systemie pracy biurowej (5 dni w tygodniu) zgłaszały niższy poziom zadowolenia z komunikacji między zespołami niż w przypadku pracowników hybrydowych i całkowicie zdalnych, co wskazuje na fakt, że w nowym świecie pracy jest więcej tematów do skutecznego wdrożenia w zakresie równości komunikacyjnej.
Szczegóły badania i wnioski znajdziecie tutaj RAPORT WILEY&SONS